-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Alarm për bombë, evakuohen 3 aeroporte në Francë

Kryesoret

Autoritetet franceze janë venë në gatishmëri pas kërcënimeve për vendosjen e bombe në tre aeroporte ndërkombëtare.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për aeroportet e Nisës, Lionit dhe Tuluzës të cilat janë evakuuar.

Franca është në gjendjen më të lartë të gatishmërisë pas vrasjes më 13 tetor të një mësuesi në një sulm të dyshuar islamik.

Ditën e djeshme Pallati i Versajës, një nga vendet kryesore turistike të Francës, u mbyll për disa orë, për shkak të kërcënimeve për bombë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit