-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Cikloni çau asfaltin në Dibër, rruga mbushet me ujë!

Kryesoret

Stuhia “Ciaran”, e cila ka prekur disa vende të Europës, prej mesditës së djeshme ka shkaktuar përmbytje rrugësh, probleme në qarkullimin e mjeteve dhe njerëzve si edhe ndërprerje të energjisë edhe në Shqipëri.

Sipas meteorologëve stuhia do të vijojnë dhe për dy ditët e fundjavës. Nga Jugu në Veri problemet janë të shumta. Në Durrës dhe Vlorë është pezulluar lundrimi i mjeteve të peshkimit.

Në pjesën fundore të Bypass-it të Klosit që lidhet me rrugën e vjetër Tiranë-Peshkopi ka pasur çarje asfalti, sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar. Probleme ka edhe rruga nacionale Klos – Bulqizë me rënien e gurëve.

Gjithashtu dhe zonat malore në veri, Shkodër dhe Kukës ka probleme në disa akse. Edhe në qarkun e Gjirokastrës ka probleme nga përmbytjet.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit