-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Artistja krijon flamurin gjigand me copa letre, konkurron për “Guinnes”

Kryesoret

Artistja kosovare, Abnora Fejza Idrizi emri i të cilës rezulton tre herë në librin e rekordeve botërore Guinnes ka treguar sot për punimin e saj më të ri.

Artistja ka krijuar flamurin më të madh shqiptar me palosje fletësh deh po garon për një rekord të ri.

Asaj i janë dashur rreth 120 mijë pjesë letre për të punuar flamurin gjigand.

Në këtë projekt janë angazhuar nxënës të medresesë në Prishtinë dhe familjarë të saj.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit