-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Derbi i kryeqytetit, publikohet lista e titullarëve

Kryesoret

Tirana dhe Partizani përballen mbrëmjen e sotme në 19:00, në stadiumin “Air Albania”.

Pak më parë janë publikuar dhe formacionet e dy ekipeve.

Trajneri i bardhebluve Jul Ahmetaj, i ka besuar repartin mbrojtës katërshes Përgjoni, Hoxhallari, Najdovski dhe Doka.

Ndërsa Partizani rreshtohet në prapavijë me Atanaskoski, Sembene, Murataj, Hadroj.

Në repartin sulmues bie në sy dueli në distancë i Bintsouka-Hasani.

Partizani renditet në vendin e dytë me 28 pikë. Tirana renditet në pozitën e 3-të me 21 pikë.

FORMACIONET:

Tirana: Abdullahu, Përgjoni, Hoxhallari, Najdovski, Doka, Lushkja, Deliu, Meta, Abazaj, Hasani, Latifi. Trajner: Julian Ahmataj

Partizani: Qirko, Atanaskoski, Sembene, Murataj, Hadroj, Maguette, Mehmeti, Taipi, Rrapaj, Cara, Bintsouka. Trajner: Arbër Abilaliaj.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit