-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

tirana

Tirana binjakëzohet me Venecian, Veliaj: Fillojmë një histori të re bashkëpunimi

Tirana binjakëzohet me qytetin e Venecias. Në një ceremoni të veçantë, autoritetet më të larta vendore të Venecias pritën sot Kryetarin e Bashkisë së...

Festa e Sensas, Tirana binjakëzohet nesër me Venecian!

Kjo e dielë do të shënojë një moment të rëndësishëm në marrëdhëniet mes Tiranës dhe Venecias. Në një ceremoni të veçantë do të bëhet...

‘Breshëri’ golash në Superiore, Skënderbeu në ‘final-four’, jashtë Tirana

Java e fundit e Kategorisë Superiore dhuroi spektakël golash por pak surpriza. Skënderbeu bëri detyrën në Shkodër ndaj një Vllaznie të mbushur me djem të...

Tiranë/ Gjenden të vdekura 2 vajza ukrainase

Janë gjendur në qytetin e Tiranës 2 vajza të vdekura ukrainase. Dyshohet se kjo vdekje është shkaktuar nga mbidoza. Pranë trupave të vajzave janë gjetur ilaçe...

Klasikja mbetet ‘thatë’, Egnatia fut 100 mln lekë në xhep

Në Klasiken e futbollit shqiptar midis Tiranës dhe Vllaznisë gjithçka u mbyll me një barazim të bardhë. Kryeqytetasit u munduan më shumë të merrte fitoren,...

‘Disiplina’ firmos gjobat për Tiranën dhe Partizanin, ‘ekspuls’ për zyrtarin e Kukësit

Ngjarjet e fundit që kanë mbërthyer futbollin shqiptar nuk kanë kaluar pa u ndëshkuar nga Komisioni i Disiplinës. Tirana dhe Partizani janë gjobitur për shkak...

Ende ‘ethet’ e derbit, dalin pamjet kur tifozët e Partizanit përleshen me ata të Tiranës

Derbi i kryeqytetit pa dhe një herë Partizanin të triumfonte kundër rivalëve historik të Tiranës. Kjo ishte fitorja e tretë për ‘Demat’ këtë sezon si...

Dhuna pas Tirana-Partizani/ Sulmohen arbitrat, tifozët përleshen rrugëve

Derbi i kryeqytetit, Tirana dhe Partizani, ashtu si zakonisht edhe ditën e djeshme dhuroi spektakël në fushën e gjelbër me shifrat që u mbyllën...

Kryeqyteti i takon Partizanit, Tirana jashtë ‘Final Four’

Në derbin e kryeqytetot Partizani triumfoj 1-2 ndaj Tiranës, duke e dërguar rivalët e tyre jashtë ‘Final Four’ Takimi u luajt në ‘Air Albania’ një...

Pjesa e parë mbyllet me gola dhe polemika, VAR protagonist në derbin e kryeqytetit

Në javën e 33-të të Superiores, në fushën e lojës ka zbritur derbi i kryeyqtetit, me Tiranën dhe Partizanin që luajnë fatin e sezonit. Një...

Latest news

/5pyetjet.al