-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shkatërrohet banda e kokainës në Angli, arrestohen 6 shqiptarë

Kryesoret

6 shqiptarë kanë rënë në pranga pasi policia Britanike zbuloi një fermë kanabisi të hënën.

Mediat britanike bëjnë me dije se të arrestuarit janë: Alitor Deda, 30-vjeç, Erijon Gjoka, 21-vjeç, Edison Markeci, 21-vjeç, Agostin Marku, 36-vjeç, Ali Qerfozi, 41-vjeç, dhe Andi Teta, 32-vjeç.

Zbulimi i fermës u bë ditën e hënë në një godinë të braktisur ku u gjetën bimë narkotike me vlerën e 448,050 paund.

Ditën e sotme 6 shqiptarët dolën para gjykatës ku morën masën e paraburgimit për prodhim kanabisi dhe do të qëndrojnë aty deri në seancën e rradhës më 5 janar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit