-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

3 muajt e parë të 2024-ës do të sjellin 3 aktakuza për Radoçiç

Kryesoret

Brenda tre muajve të parë të vitit të ardhshëm, në Kosovë pritet të ngritet aktakuzë kundër ish-nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radoiçiç, i dyshuar për organizimin e sulmit të armatosur në Banjskë.

Burime të REL-it thonë se hetimet e këtij rasti janë duke vazhduar në mënyrë intensive, ndërsa aktakuzat për personat e përfshirë do të kompletohen gjatë vitit 2024.

Njohësit e sistemit të drejtësisë në Kosovë thonë se rasti i Banjskës është ndër më komplekset për sistemin e drejtësisë dhe, si i tillë, kërkon kohë dhe kujdes për t’u shqyrtuar.

Më 24 shtator, grupe të armatosura serbësh sulmuan policinë e Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit, duke vrarë një polic.

Në përleshjet e armatosura që pasuan, u vranë edhe tre sulmues serbë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit