-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

BE fut në listën e terroristëve dy komandantë të Hamasit, nga sot i’u bllokohen fondet

Kryesoret

Vendet e Bashkimit Evropian kanë futur në listën e terroristëve dy komandantë të Hamasit.

Kjo si pasojë e sulmeve të bëra në 7 tetor.

Dy individët janë Mohammed Deif, komandant i përgjithshëm i krahut ushtarak të Hamasit dhe zëvendësi i tij, Marwan Issa, ka thënë këtë të premte BE-ja.

Duke nisur nga kjo ditë të dy komandantëve iu ngijnë të gjitha fondet ose fondet monetare që ata  kanë në vendet e Bashkimit Evropian.

Militantët e Hamasit e kanë nxitur luftën me Izraelin, pas sulmit që kanë kryer në territorin e tij më 7 tetor, duke vrarë mbi 1.200 njerëz dhe duke marrë peng 240 të tjerë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit