-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Arrestohet baroni i drogës Gëzim Çela

Kryesoret

Arrestohet ne Kosovë Gëzim Çela. Çela akuzohet per trafik droge dhe grup kriminal. Çela njihet si baroni i Fushë Kuqes.

Çela ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Trafikimit i lëndëve narkotike”, të kryera në bashkëpunim dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve”, si dhe për shfrytëzim prostitucioni.

Çela është i njohur për trafikimin e drogës që vinte nga Turqia përmes Bullgarisë , Maqedonisë dhe Shqipërisë, drejt Kosovës dhe vendeve të tjera perëndimore.

Në vitin 2015 në vilën e tij në Fushë Kuqe  u gjet një sasi prej 18 kg kokainë.

Ai ka qenë më herët subjekt i “OFL”-së teksa ka mundur t’i shpëtojë drejtësisë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit