-sidi education-spot_img
13.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Taylor Swift bën historinë e “Grammys”

Kryesoret

Këngëtarja e njohur Taylor Swift bën histori në Grammy duke u bërë interpretuesja e parë që fitoi çmimin për albumin e vitit katër herë. Swift triumfoi me “Midnights”.

Asnjë artist nuk kishte arritur kurrë këtë arritje duke lënë pas Frank Sinatra, Stevie Wonder dhe Paul Simon, të cilët deri dje e kishin marrë këtë çmim nga tre herë.

Kur ajo doli në skenë për të marrë Grammy-n e saj të 13-të, të fituar për albumin më të mirë vokal pop, përsëri me “Midnights “, këngëtarja njoftoi publikimin e albumit të saj të ri më 19 prill.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit