-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Çfarë ndodh në 20 shkurt? Palokaj paralajmëron Ramën: Diktatorët një fund kanë!

Kryesoret

Deputeti i “Rithemelimi”, Edi Palokaj, mbajti fjalën e tij në Kuvend mes tensioneve të shumta, nga ku dha dhe deklarata të forta.

Palokaj tha se nuk do të ketë Parlament deri sa opozitës t’i rikthehen të drejtat kushtetute.

Gjithashtu u kthye pas në kohë ku kujtoj protestat e 91-shit, rënien e diktatorit Enver Hoxha, duke e krahasuar me protestat e paralajmëruar nga opozita më 20 shkurt, ku përmendi rënien e Edi Ramës nga pushteti.

“Së pari fjalët i kisha për atë që nuk ka ardhur sot, doja ti kujtoja diçka.

Ky që mendon se është i fort se ka arrestuar Sali berishën dhe opozitën, e mban si kukulla ata si Taulant Balla, se di se kur por kur t’i vij dita, dhe ai era shurrë do të vij, njësoj si busti i diktatorit kur u rrëzua.

Po uroj që para se ti vij fundit t’ju marrë dhe ju me radhë.

Ky nuk është parlament

Diktatorët një fund kanë, lejeni ta mbuloj shurra, shefin tuaj, mos i shkoni pas, nuk do ketë paralament këtu, dert sa ti vendosen të drejtat kushtetuese opozitës, hajdeni në 8 në 7 këtu parlament nuk ka” tha deputeti Edi Palokaj.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit