-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gra dhe fëmijë, 50 të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

Kryesoret

Ushtria izraelite ka kryer një sulm masiv në Rafah, ku ka lënë të paktën 50 persona të vrarë, ka raportuar AP-ja të hënën.

Sulmet ajrore qëlluan spitalin ku po trajtoheshin shumë civilë, e drejtori Marwan al-Hams, ka thënë se në mesin e viktimave ka gra dhe fëmijë.

Ndërsa, autoritetet izraelite thanë se kanë arritur t’i shpëtojnë dy pengje që po mbaheshin në territorin e Gazës.

Lirimi i pengjeve u bë pas një aksioni ushtarak.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit