-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lufte

Kremlini: Rusia është e gatshme të përballet me Perëndimin në fushë-betejë

Deklarata të forta janë dhënë nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili deklaroi këtë të hënë se Rusia është e përgatitur nëse...

SHBA paralajmëron Izraelin: S’ka armë nëse pushtohet Rafahu

Presidenti amerikan, Joe Biden ka paralajmëruar Izraelin se do të ndalojë furnizimin me disa armë nëse nis një operacion të madh tokësor në qytetin...

Shefi polak i spiunazhit: Putin mund të aneksojë pjesë të Suedisë dhe Estonisë

Shefi polak i spiunazhit, Jarosław Stróżyk, ka ngritur alarmin duke thënë se Putin mund të jetë duke përgatitur një operacion në shkallë të vogël...

Rusia e kërcënon Perëndimin se do të përgjigjet ‘ashpër’, nëse i konfiskohen asetet

Zyrtarët rusë e kanë kërcënuar të dielën Perëndimin se Moska do të përgjigjet “ashpër”, në rast se asetet e ngrira ruse konfiskohen, duke u...

Izraeli kryen sulm vdekjeprurës në lindje të Libanit

Një sulm izraelit me dron ndaj një makine në lindje të Libanit vrau dy persona, raportoi agjencia shtetërore e lajmeve e Libanit më 26...

Paketa e re e SHBA-së për Ballkanin mes ankthit dhe tingujve të luftës

Jo më larg se muajin e kaluar, inteligjenca amerikane publikoi një raport, ku tha se “Ballkani Perëndimor ka gjasa të përballet me rrezik në...

Izraeli sulm Iranit, rriten çmimet e naftës dhe arit, bien aksionet

Çmimet globale të naftës dhe arit janë rritur dhe aksionet kanë rënë pas sulmit të Izraelit kundër Iranit. Në tregtinë aziatike të premten në mëngjes,...

SHBA kundër sulmit që nisi Izraeli, Irani: Rrëzuam tre dronë

Izraeli kishte njoftuar SHBA-në të enjten se do të hakmerrej kundër Iranit në ditët në vijim, tha një zyrtar i lartë amerikan. "Ne nuk...

Hakmerret Izraeli, sulmon Iranin

Izraeli ka kryer një sulm brenda Iranit, thotë një zyrtar amerikan për CNN, në një lëvizje që kërcënon të shkaktojë konflikt të mëtejshëm vdekjeprurës...

Borell paralajmëron luftë të gjerë në Lindjen e Mesme

Takimi i ministrave të jashtëm të G7-ës ka filluar të enjten me diskutimet e fokusuara në luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainë, raporton...

Latest news

/5pyetjet.al