-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Fermerët grek në protestë, bllokohet sërish rruga Kallpaq-Janinë

Kryesoret

Edhe këtë të diel, policia kufitare greke ka njoftuar se nga ora 19:00 deri në orën 22:00, rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Mjetet e vogla do të lejohen të kalojnë, ndërsa ata të tonazhit të rëndë (kamionë e autobusë, nuk do të lejohen.

Njoftimi:

Kakavijë

Njoftohemi nga Policia Kufitare greke se nga ora 19:00 deri në  22:00  rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (komionë dhe autobuzë), nuk do lejohen të qarkullojnë në këtë hark kohor.

Ju faleminderit!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit