-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Greqi

“20 vite burg për trafik droge”, arrestohet në Kakavijë shqiptari në kërkim

Është arrestuar nga nga pala greke në Kakavijë një shqiptar i shumëkërkuar, identiteti i të cilit nuk dihet ende. Ndaj tij kishte një urdhër  ndërkombëtarë...

30 shqiptarë në grevë urie në burgun e Korfuzit: Po diskriminohemi, kushtet skandaloze

30 shqiptarë i janë bashkuar një greve urie në burgun e Korfuzit në Greqi pasi pretendojnë se kushtet në të cilin vuajnë dënimet përkatëse...

Greqia dhe Turqia bien dakord të përmirësojnë marrëdhëniet mes tyre

Greqia dhe Turqia ranë dakord të enjten të ripërtërijnë marrëdhëniet, duke paraqitur një plan për një një epokë të re lidhjesh më të ngushta...

Erdogan dhe Mitsotakis takohen në Greqi: Dikur kërcënuam Mesdheun Lindor, por sot…

Gjatë një konference të përbashkët për shtyp midis kryeministrit grek, Mitsotakis dhe Presidentit turk, Erdogan, ky i fundit theksoi se dy vendet po ecin...

24-vjeçari shqiptar zhduket “pa nam e nishan”

Një 24-vjeçar me origjinë shqiptare, Geri Hoxha është zhdukur pa gjurmë në qytetin Oradea, në veri-perëndim të Rumanisë. Policia njofton se 24-vjeçari doli nga banesa...

Arrestohet biznesmeni shqiptar që grabiti kryebashkiakun grek

Një biznesmen shqiptar është vënë në pranga në kuadër të një operacioni nga Policia greke pasi dyshohet se si pronar i një kompanie që...

Makina përfundon në kanal, ndërron jetë shqiptari në Greqi

Një aksident tragjik në Greqi ka lënë të plagosur rëndë një shqiptar ndërsa një 61-vjeçar ka humbur jetën. Sipas mediave greke, dy personat me origjinë...

PAMJET/ Si e kaloi shefi drogën në sytë e policëve nga Shqipëria në Greqi

Një automjet tip “Passat” çau pikën kufitare të Kapshticës në Devoll dhe kaloi poshtë hundës së policisë duke kaluar në Greqi. E gjithë trajektorja...

E mori në qafë gishti! Gjurma që “ngriti në këmbë” policinë

Gjurmët e gishtave të një 39-vjeçari me origjinë shqiptare, i cili kërkohet për grabitje sipas mediave greke janë gjetur në makinë, ku autoritetet gjetën...

Transportonin drogë në Greqi, në pranga dy shqiptarë dhe një grek

Policia greke ka vendosur në pranga dy shqiptarë dhe një grek pasi  transportonin drogë  nga Shqipëria për në Greqi. Policia kufitare greke nisi me kontrollin...

Latest news

/5pyetjet.al