-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tritan Shehu: Reflektim: LGBT- Mitsotakis, zhvillim negativ!

Kryesoret

Sepse ato cfare nuk jane pjese e egzistences, natyres e historise njerezore, nuk mund te behen te tilla me ligje e dekrete.

Veprime te kesaj natyre ngelin thjesht zhvillime artificiale, me shtysa larg apo te kunderta me ate, qe duhet te karakterizoje natyrshem shoqerine.

Miratimi i Ligjit per martesat homo, trans etj seksuale, nga Parlamenti i Greqise, legjitimimi i familjeve te tilla e deri tek e drejta e tyre per te adaptuar femijet, eshte nje zhvillim ne drejtimin e gabuar.

Cojne ne deformime te thella te konceptit historik, thelbesor, mbi jetues per familjen e shoqerine, qe eshte e “Shenjte” per njerezimin, e perbere nga nje burre, nje grua e me shprese femijet.

Qe garanton jo vetem egzistencen fizike te shoqerise, por shume me teper.

E domosdoshme kjo edhe per femijet, te drejtat e tyre, te cilet si garanci per jeten, ne rritjen, edukimin e zhvillimin kane nevoje per nje nene e nje baba, natyral apo dhe adoptive keta.

Femijet nuk mund te rriten e zhvillohen ne te gjithe dimensionet, me termat e ftohta, qe transmetojne deformim te te drejtave te tyre: Prindi 1 e Prindi 2.

Percaktime keto formale e pa asnje permbajtje jetesore.

Vecanerisht kjo qendron per shoqeri si e Greqise, ku 67% e popullesise jane kunder ketyre koncepteve artificiale, pseudo liberale, te te majtes populiste.

Sepse ajo, eshte nje shoqeri me parime te forta tradicionale e fetare, e lidhur ngushte me Familjen, perberjen biologjike e historike, vlerat e saj.

Aq me shume kur behet fjale per te djathten e qendren e djathte!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit