-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pritjes i erdhi fundi, Mbappe firmos me Realin

Kryesoret

Më në fund Kylian Mbappe dhe Real Madrid e kanë mbyllur marrëveshjen. Gazeta spanjolle “Marca” raporton se me 1 korrik sulmuesi francez do të bëhet lojtar i “Los Blancos”.

Kur Mbappe u takua me presidentin e PSG-së, Nasser Al Khelaifi të martën e kaluar për ta informuar se më 30 qershor do të largohej nga klubi, ai i kërkoi të mos i paraqiste asnjë ofertë të re rinovimi.

Arsyeja ishte se ai kishte firmosur tashmë kontratën që do ta lidhte me Real Madrid-in për pesë sezone.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit