-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Orës gjermane së Tuchel “i mbaruan bateritë”, Bayerni niset për Zidane

Kryesoret

Ditët e Thomas Tuchel në Bayern Munich janë të numëruara. Gjithnjë edhe më në krizë pas humbjes së skuadrës së tij ndaj Bochum fundjavën e kaluar (2-3), trajneri gjerman nuk ka pothuajse asnjë shans për të qëndruar në stolin e klubit, pavarësisht kontratës së vlefshme deri në vitin 2025.

Bayern është i dyti në renditjen e Bundesligës, tetë pikë pas Bayer Leverkusenit dhe është i përgatitur të zbresë nga froni që e ka zënë që nga viti 2013!

Disa argëtohen duke u tallur me reputacionin e maces së zezë të Harry Kane (i cili erdhi në Gjermani sepse nuk po fitonte asgjë me Tottenhamin), por është Tuchel ai që do të marrë dënimin.

Për më tepër, thashethemet në lidhje me pasardhësin e tij të mundshëm tashmë kanë filluar të qarkullojnë.

Padyshim që përmendet Xabi Alonso, trajneri i Leverkuseen, por dje, The Corriere dello Sport siguroi se drejtuesit e Mynihut po mendonin edhe për Zinedine Zidane.

Një thashetheme që befasoi tejmase, veçanërisht pasi erdhi nga një gazetë italiane jo veçanërisht e njohur për njohjen e gjithçkaje prapa skenave te Bayern.

Por kishte të drejtë. Mëngjesin e sotëm disa media gjermane po i japin peshë thashethemeve të ZZ. Bild bën me dije se trajneri francez ende nuk është kontaktuar, por se pozicioni duhet t’i interesojë atij. Nga ana e tij, Sky Germany konfirmon se Bayern ka shënuar emrin e Zidane!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit