-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Plas” keq tek Tirana pas derbit, Ahmataj dhe Halili takim me tone të larta

Kryesoret

Një situatë aspak e qetë ka mbërthyer klubin e Tiranës, pas disfatës në derbi duket se rrugët mes trajnerit Julian Ahmataj dhe bardhebluve janë thuajse të ndara.

Pikërisht pas humbjes ndaj Partizanit, presidenti i Tiranës Refik Halili, ka zhvilluar një takim me trajnerin Julian Ahmataj, për të diskutuar në lidhje me formën e dobët të skuadrës, ku sipas Halilit trajneri ka pjesën e vetë të fajit. Akuza të pa pranuara nga Ahmataj, me debatin që ka kaluar në ngritjen e toneve të zërit.

Jo vetëm kaq, por numri një i bardhebluve ka kërkuar që Ahmataj të japë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës. Trajneri nuk ka pranuar të dorëhiqet.

Por largimi i Ahmatajt nga stoli i Tiranës duket se është në prag të derës. Erbim Fagu mund të jetë trajneri i ri i skuadrës, së bashku me Erjon Xhafën, ndërsa te dera qëndrojnë Migen Memelli dhe Ernest Gjoka.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit