-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Transportonin klandestinë, 32-vjeçari në burg, i vëllai në kërkim

Kryesoret

Një 32-vjeçar ka rënë në pranga ditën e sotme në qytetin e Gjirokastër, kjo pasi ai akuzohet se bashku me të vëllanë se ka në  transportuar emigrantë të paligjshëm.

Në fakt unfiromat blu bëjnë me dije se ngjarja lidhet me një rast të vitit 2022,  por nga hetimet e vazhdueshme kanë mundur të identifikojnë autorët.

“Si rezultat i hetimeve të ndjekura nën drejtimin e Prokurorisë Gjirokastër dhe të veprimeve të tjera operacionale të kryera në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, për të zbardhur autorësinë e një rasti të transportimit të emigrantëve, kundrejt pagesave (rast i goditur nga Policia e Gjirokastrës, më datë 10.03.2022, në kuadër të operacionit “Road Guard”), shërbimet operacionale dhe ato për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Gjirokastër vunë në 32-vjeçarin dhe shpallën në kërkim vëllain e tij” thuhet në njoftimin e policisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit