-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

policia

U dënua për vrasje, Fatmir Hoxha shpallet i pafajshëm pas 3 vitesh

Lirohet nga burgu Fatmir Hoxha, i akuzuar për vrasjen e 50-vjeçarit Ahmet Toska në lagjen “Sheq i Madh”, ngjarje e cila ka ndodhur në...

Vriten dy persona në një sulm me armë

Dy njerëz u vranë dhe një tjetër u plagos nga një burrë i cili shtiu me armë zjarri në dy lokacione në qytetin jugor...

“Duan të shfrytëzojnë periudhë”, Balla: Policia do të rrisë vigjilencën gjatë festave

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi se Policia e Shtetit do të rrisë vigjilencën gjatë festave të fundvitit. Balla thekson se elemente kriminale tentojnë që...

Vidhet gjatë natës zdrukthtaria në Shkodër

Një zdrukthtari është vjedhur gjatë natës në lagjen “Salo Halili” në Shkodër. Për këtë rast, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër...

Tentativa e grabitjes në Tiranë, nipi i të moshuarve njoftoi policinë, autorët u ndanë në 2 grupe

Në shtëpinë e Gani Himës, në Prush të Tiranës mbrëmjen e shkruar hynë 5 grabitës. Dy të moshuarit nuk ishin vetëm, por kishin edhe...

Sherr mes adoleshentëve, 15-vjeçari goditet me thikë 17-vjeçarin

Një sherr mes dy adoleshenteve ka ndodhur në Lushnje, ku mësohet se një 15-vjeçar ka goditur me thikë një 17-vjeçar. Mësohet se 17-vjeçari ndodhet i...

U kapën në flagrancë duke vënë baste sportive, 2 të arrestuar në Elbasan

Dy persona janë vënë në pranga në Elbasan, pasi u kapën duke vënë ilegalisht baste sportive. Konkretisht pas hekurave ranë 62-vjeçari me inicialet L. K.,...

Vrasja e 41-vjeçarit në Fier, gjendet makina që u përdor nga autorët

Policia bën me dije se është gjendur dhe sekuestruar automjeti i përdorur nga autorët, gjatë vrasjes së 41-vjeçarit Elton Javori në Fier disa ditë...

“Pam-pam ja bëri”, banori: Ja si ndodhi plagosja

Banorët e zonës ku ndodhi përplasja me armë e një 33-vjeçari në Korçë tregojnë se kishin dëgjuar të shtëna. Një nga banorët pohoi për mediat...

EMRI/ Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet 38-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Policia e Durrësit ka arrestuar 38-vjeçarin Adem Dervishi, i cili rezulton të ishte në kërkim ndërkombëtar. Ai kishte tentuar t’iu ikte forcave operacionale, dhe shërbimeve...

Latest news

/5pyetjet.al