-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

arrestim

“20 vite burg për trafik droge”, arrestohet në Kakavijë shqiptari në kërkim

Është arrestuar nga nga pala greke në Kakavijë një shqiptar i shumëkërkuar, identiteti i të cilit nuk dihet ende. Ndaj tij kishte një urdhër  ndërkombëtarë...

“Spanja kërkon ekstradimin e Josifit”, El Pais: Ka mbështje të fortë nga politika në Shqipëri!

Gazeta spanjolle El Pais i ka kushtuar një artikull përpjekjeve të autoriteteve, të cilat kërkojnë ekstradimin e biznesmenit shqiptar Amant Josifit nga Dubai në Spanjë. Në një...

U kapën në flagrancë duke vënë baste sportive, 2 të arrestuar në Elbasan

Dy persona janë vënë në pranga në Elbasan, pasi u kapën duke vënë ilegalisht baste sportive. Konkretisht pas hekurave ranë 62-vjeçari me inicialet L. K.,...

EMRI/ Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet 38-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Policia e Durrësit ka arrestuar 38-vjeçarin Adem Dervishi, i cili rezulton të ishte në kërkim ndërkombëtar. Ai kishte tentuar t’iu ikte forcave operacionale, dhe shërbimeve...

Tentoi të fuste fishekzjarrë dhe kapsolla, arrestohet 60-vjeçari në Morinë

Një 60-vjeçar me inicialet M. Gj., ka rënë në prangat e policisë në Morinë, pasi tentoi që të kalonte kufirin, me lëndë piroteknike dhe...

Vodhën me pistoletë lodër dy persona në Tiranë, arrestohet adoleshenti

Forca “Shqiponja”, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 1, pas marrjes së njoftimit ditën e djeshme, në sheshin “Skënderbej”, rreth orës 03:20, dy...

Gjykata vendos 40 ditë burg për baronin e drogës, Shqipëria nis letrat

Gjykata Themelore në Ferizaj ka pranuar kërkesën e prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë 40 ditë paraburgim për Gëzim Çelën, teksa Shqipëria ka...

Lëvizte me çantë të mbushur me kanabis, arrestohet 22-vjeçari në Lezhë

Një 22-vjeçar është arrestuar në Lezhë në kuadër të operacionit ‘Tempulli’. I riu shiste drogë në afërsi të shkollave dhe në lokalet e natës. 22-vjeçari...

Ktheu banesën në bazë për grupet kriminale, pronari: Blej dhe shes prej vitesh, s’kam lidhje me…

Pronari i shtëpisë e cila ishte kthyer në bazë furnizimi me mjete për grupet kriminale me qëllim kryerjen e krimeve  në Fushë Kuqe, në...

“Baza e furnizimit për grupet kriminale”, arrestohet 40-vjeçari, çfarë u zbulua në Fushë Kuqe

40-vjeçari Aleks Lulashi është arrestuar këtë të martë në fshatin Gorre të Fushë Kuqes, në kuadër të operacionit policor kombëtar “Sundimi i ligjit”. Ky shtetas...

Latest news

/5pyetjet.al