-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U ekzekutua Erjon Çela, zbardhet vrasja në Don Bosko! Kush ishte porositësi

Kryesoret

Vrasja e Erjon Çelës në “Don Bosko” dhe plagosja e katër të tjerëve në Janar 2022 është zbardhur. Zbardhja e ngjarjes erdhi pas dëshmisë në polici të vëllezërve Indrit dhe Gentian Beqiraj dhe bashkëpunimit me autoritetet belge.

Ata kanë rrëfyer se janë porositur për të vrarë Geron Hasanbelliun dhe nipërit e tij në Tiranë, por ngatërruan objektiv dhe përfundoi i vdekur Erjon Çela.

Për këtë ngjarje është shpallur në kërkim Kasandër Noga për vrasje për shkak të hasmërisë. Gjithashtu në kërkim është edhe Kevin Zeneli për vrasje.

Noga ndodhet në burg i dënuar në Belgjikë për tentativë vrasje dhe do të kërkohet ekstradimi i tij tha Vocaj.

Viktima
Erion Çela, 35 vjeç

Të plagosur
Blerim Çela 28 vjeç, vëllai i viktimës është prekur në fytyrë dhe këmbë.
Edmond Crroj 41-vjeç, daja i viktimes, i plagosur në bark e këmbë
Azbi Selimaj 19 vjeç kamarieri i lokalit, i dëmtuar në shpatull
Arben Dani 46 vjeç, i dëmtuar në këmbë

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit