-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Borrell takim për uljen e tensioneve me Kurtin e Vuçiçin: Bisedë e pasuksseshme

Kryesoret

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrelll ka folur për takime të veçanta me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Kosovës Albin Kurti për uljen e tensioneve midis 2 shteteve.

Por ashtu siç e ka theksuar dhe ai këto bisedime kanë rezultuar të pasuksesshme.
Gjithashtu Borrell ka pasur disa takime dypalëshe nga partnerët e BE-së.

“Të gjithë u ndërgjegjësuan për realitetin në Konferencën e Sigurisë të Munihut të këtij viti se Evropa është në rrezik për shkak të dy luftërave në afërsi dhe shumë konflikteve të mundshme në mbarë botën”, ka theksuar ndër të tjera Borrell.

 

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit