-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shpërthimi në Lushnje/ Zbardhet dosja, magazina në pronësinë e deputetit Bujar Çela

Kryesoret

Më datën 1 mars ndodhi një shpërthim shumë i madh në Lushnjë në një magazinë.

Shpërthimi përveç dëmeve materiale solli mori dhe 2 jetë njerëzish duke shkaktuar 2 të vdekur dhe 7 të plagosur, një ndër ta edhe deputeti Bujar Çela.

Është zbardhur dosja e plotë e ngjarjes ku në të cilën thuhet se magazina është në pronësinë e deputetit Bujar Çela.

Sipas dosjes ambienti në pronësi të deputetit Çela shfrytëzohej edhe nga shtetasit,  Shaqir Kasapi dhe Saimir Korreshi.

“Nga kqyrja vihet re se ne ambientin e perbashket ne anen veriperndimore gjendet magazine ne ndertim e siper e shtetasit Bujar Çela, po kete  ane verilindore  gjendet magazine ne perdorim  nga shtetasi Shaqir  Kasapi dhe ne anen  veri-lindore gjendet magaizna ne perdorim nga shtetasi Saimir Korreshi,” thuhet në dosje.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit