-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Florian Marku ‘thyhet’ në Londër, Kris Kongo i shkakton humbjen e parë

Kryesoret

Mbrëmja e sotme regjistroi dhe humbjen e parë të Florian Markut në karrierën e tij si profesionist.

Britaniku Kris Kongo triumfoi ndaj boksierit shqiptar në duelin për titullin IBO Interkontinental velter.

Një humbje e cila erdhi pas 10 raundesh të luftuar nga të dy boksierët, ku Kongo përdori strategjinë për të mbajtur larg kundërshtarin, një skemë e cila funksionoi më së miri.

Kështu, pas 13 fitoresh dhe një barazimi, erdhi humbja e parë në karrierë për Markun, me vendim unanim me pikë në favor të rivalit të tij.

SHIH VIDEON

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit