-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

NATO feston 75-vjetorin, Begaj: Të bashkuar me aleatët tanë

Kryesoret

Ditën e sotme NATO feston 75-vjetorin. Kjo ngjarje do të shënohet me ceremoni të ndryshe në selinë qendrore të aleancës në Bruksel, si dhe në vende të tjera në kryeqytetin belg, përfshirë duke ia veshur një kostum të NATO-s Manneken Pis, statujës ikonë të qytetit të një djaloshi të vogël duke urinuar.

Ndërkohë një urim për Aleancën ka dhënë dhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. Ai është shprehur se uniteti dhe vendosmëria kanë formësuar botën tonë të sigurt. Begaj, theksoi se pa NATO-n siguria globale është e paimagjinueshme.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit