-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Alibeaj shpërthen ashpër ndaj Çuçit: Bën si i preokupuar…

Kryesoret

Sot, në Këshillin e Integrimit në parlament, kryetari i grupit të PS Bledi Çuçi ka pyetur kreun e SPAK Altin Dumanin se çfarë do të ndodhë me gjyqtarët dhe prokurorët që nuk e kaluan vettingun, duke nënkuptuar se a do të hetohen ata.

Në lidhje me këtë pyetje të Çuçit drejtuar Dumanit, ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare Enkelejd Alibeaj. Ky i fundit shprehet se Çuçi dhe deputetët e tjerë socialistë, vetëm një javë më parë kanë amnistuar njerëzit e drejtësisë, ndërsa tashmë bëjnë si të “preokupuar”.

REAGIM I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ

Dëgjova kryetarin e grupit të PS, Bledi Çuçi që “i preokupuar” për integrimin e Shqipërisë në BE, pyet drejtuesin e SPAK, Altin Dumani: Çfarë ndodh me prokurorët dhe gjyqtarët që nuk e kaluan vetingun?
Dikush duhet t’ia kujtoj Bledi Çuçit dhe deputetëve të tjerë, aty në Këshillin e Integrimit, se së bashku votuan, 1 javë më parë ligjin e amnistisë, me anë të së cilës, ndër të tjera, amnistojnë edhe gjyqtarët dhe prokurorët!

(Shënim: ka qenë kërkesë ultimative e kahershme e BE-së se, gjyqtarë e prokurorë që nuk kalojnë vetingun, duhet ti nështrohen procedimit penal/pasuror prej SPAK)

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit