-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Futi fshehurazi kanabis për kushëririn, zihet ‘mat’ 38-vjeçari në burgun e Drenovës

Kryesoret

Një 38-vjeçar me inicialet O.K., është arrestuar në flagrancë në qytetin e Korçës.

Mësohet se ai i ka dërguar rrobat kushëririt të tij në burgun e Drenovës, në të cilat u gjet lënda narkotike kanabis në formën e boçeve.

“Në Ievp Drenovë u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “prodhim shitje narkotikëve dhe futja dhe mbajtja e sendeve të ndaluara në Ievp parashikuar nga nenet 283 dhe 324/-a/1 të K.Penal të shtetasit O.K, vjeç 38 lindur e banues në Korçë,:

Pasi më datë 15.04.2024 ka shkuar t’i dergojë rrobat kushëririt, i cili është i akomoduar për veprën penale neni 283 K.Penal, në Ievp Drenovë me cilësinë, i paraburgosur shtetasi S.P vjeç 30.

Materialet u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës Shkallës së Parë Juridiksion Përgjithshëm Korçë” njofton policia.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit