-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

BURG

Futi fshehurazi kanabis për kushëririn, zihet ‘mat’ 38-vjeçari në burgun e Drenovës

Një 38-vjeçar me inicialet O.K., është arrestuar në flagrancë në qytetin e Korçës. Mësohet se ai i ka dërguar rrobat kushëririt të tij në burgun...

I dehur në timon përplasi për vdekje 24-vjeçaren, burg pa afat për Jetmir Dacin

Është dënuar me burg pa afat Jetmir Daci, 44-vjeç, personi i cili në gjendje të dehur shkaktoi një aksident tragjik më 8 prill, ku...

EMRI/ Kush është i burgosuri që u izolua sot në regjimin ’41 bis’?

Erion Veizi, një i burgosur që akuzohet se ka vrarë një polic më 1999, është dërguar në regjimin e posaçëm 41 biss. Erion Veizi është...

Call Centeri dhe ‘thesi’ me 7 mln euro, ja sa vite burg kërkon SPAK për 13 të akuzuarit

SPAK ka dhënë pretencën për 13 personat e akuzuar për mashtrim dhe dëm i shkaktuar me një vlerë prej 7 milion eurove ndaj shtetasve...

FOTO/ 7.500m2 tokë të shitura, ky është ish-kryetari i komunës që Prokuroria do në burg

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar arrestimin e 3 ish-zyrtarëve të Komunës Bërxullë, Kujtim Balliun, Agim Locin, si edhe Ymer Markun, ky i fundit ish-kryetari...

Gjykata lë në burg 5 zyrtarët e Kadastrës së Durrësit

Gjykata e Durrësit ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg ish-zv.drejtorin e Kadastrës, Leonard Kadrimi dhe 4 personave të tjerë, Lirim...

Policët pjesë e bandës kriminale, vjen reagimi i Ballës

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, ka reaguar në lidhje me goditjen e një rrjeti ndërkombëtar të trafikimit, që çoi në pranga 26 persona, mes...

Bëri milionat duke mashtruar, 12 vite burg për noteren Rezarta Koçi

Është dënuar me 12 vite burg nga Gjykata e Apelit, noterja Rezarta Koçi, e arrestuar në 4 shkurt 2022 për mashtrim, vjedhje dhe shpërdorim...

Eksportoi të dhënat e Policisë së Shtetit, Prokuroria gati prangat për drejtorin e IT

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 'arrest në shtëpi' si dhe 'pezullim nga detyra' për drejtorin e IT, Ervin Muça, pasi ky i fundit eksportoi bazën...

Ekzekutimi i ish-policit, lihen në burg Edison Haxhiu dhe Ilir Beqaraj

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit për Edison Haxhiun dhe Ilir Beqarajn, dy personat e dyshuar se kryen ekzekutimin mafioz...

Latest news

/5pyetjet.al