-sidi education-spot_img
30.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Izraeli sulm mbi Gaza, viktima dhe të plagosur

Kryesoret

Izraeli ka vrarë dhjetëra civilë nga sulmet në Gaza.

Agjencia shtetërore palestineze e lajmeve Wafa raporton se të paktën 10 njerëz u vranë dhe shumë u plagosën, duke përfshirë fëmijë, në një bombardim izraelit të një shtëpie në qytetin az-Zawayda të Gazës qendrore.

Avionët luftarakë dhe artileria izraelite kanë goditur gjithashtu zonat qendrore dhe lindore të qytetit jugor të Rafahut, i cili raportohet se tani është i rrethuar nga ushtria izraelite ndërsa një operacion tokësor i shumëpritur po rritet.

SHBA: Ka të dhëna, Izraeli mund të ketë shkelur ligjin ndërkombëtar në Gazë

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit