-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

izrael

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mbështet planin e armëpushimit mes Izraelit dhe Gazës

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar për të mbështetur një plan armëpushimi të propozuar nga SHBA-ja mes Izraelit dhe Gazës. Propozimi...

Hamasi: Tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit

Tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit dje, sipas Hamasit. Në një postim në Telegram grupi militant tha se një nga robërit...

Qindra palestinezë të vrarë nga sulmi izraelit që liroi katër pengje

Ministria e Shëndetësisë në Gazë, që drejtohet nga Hamasi, njoftoi se të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën të...

Edhe Sllovenia njeh shtetin e Palestinës

Sllovenia njohu Palestinën si një shtet sovran dhe të pavarur, në fund të një maratonë parlamentare mes vendimeve të shpallura dhe më pas të...

Reuters: Izraeli pranon planin për armëpushimin në Gaza

Ditën e sotme këshilltari i Kryeministrit Izraelit Benjamin Netanyahu konfirmoi se Izraeli e ka pranuar planin e paraqitur nga presidenti amerikan Joe Biden për...

Rrugët e Izraelit mbushen me protestues, Netanyahu mes tensioneve për marrëveshjen

Në rrugët e Izraelit protestuan rreth 120 mijë persona kundër qeverisë së kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu me qëllim arritjen e marrëveshjes për lirimin e...

BE dhe OKB mirëpresin planin e paqes në Gaza

Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara kanë mirëpritur një plan për t’i dhënë fund luftës në gaza të paraqitur nga Presidenti Amerikan Joe Biden. Biden...

Protesta të dhunshme në Tel Aviv kundër qeverisë së Netanyahut: Ndaloni luftën!

Në Tel Aviv kanë shpërthyer përplasjet mes policisë dhe protestuesve. Mijëra qytetarë u mblodhën kundër qeverisë dhe duke bërë thirrje që pengjet e mbajtura...

Izraeli sulm mbi Gaza, viktima dhe të plagosur

Izraeli ka vrarë dhjetëra civilë nga sulmet në Gaza. Agjencia shtetërore palestineze e lajmeve Wafa raporton se të paktën 10 njerëz u vranë dhe shumë...

SHBA: Ka të dhëna, Izraeli mund të ketë shkelur ligjin ndërkombëtar në Gazë

Administrata e Presidentit Joe Biden tha të premten se përdorimi i armëve të dërguara nga Shtetet e Bashkuara nga Izraeli në Gazë, ka gjasa...

Latest news

/5pyetjet.al