-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘T’i këpus veshët të thyej hundën’/ Çmendet Allegri, nerva dhe kërcënime ndaj gazetarit

Kryesoret

Triumfi në Kupën e Italisë për të 15-tën herë e bën pak më të hidhur sezonin për Juventusin, por jo për Massimiliano Allegrin, i cili ka humbur besimin për sezonin e ardhshëm, ndërsa mbrëmë humbi dhe mendjen.

Afër përfundimit të finales kundër Atalantës, Allegri doli jashtë kontrollit, nervozizëm i lartë me gjyqtarët e sfidës, karton i kuq si dhe një zhveshje mes nervash nga xhaketa deri tek këmisha. Allegri mund të thuhet se ishte ‘on fire’, u duk se dhuroi më shumë spektakël ai sesa skuadrat në fushë.

Megjithatë, më e keqja nuk kishte ardhur ende.

Allegri praktikisht u kap me të gjithë, nga arbritrat te drejtori i Juves, por me sa duket ka kërcënuar edhe gazetarin e TuttoSport.

Guido Vaciago, ka denoncuar Allegrin, duke zbuluar edhe disa nga fjalëz që Allegri iu drejtua.

Ti gazetar dreqi, thuaj të vërtetën. Po, ti gazetar m…, Shiko, e di ku të vij të të marr, do të vij të të shqyej të dy veshët, do të të godas në fytyrë. Shkruani të vërtetën në gazetë” ka shpjegon gazetari. Ai shtojë se ky kërcënim nga ana e Allegrit ‘ është i poshtër, frikësues dhe madje i rrezikshëm.’

Klubi i Juventusit më pas i ka kërkuar falje gazetarit.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit