-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Të shtëna me armë drejt ambasadës izraelite, një 14-vjeçar i arrestuar

Kryesoret

Ambasada izraelite në Stokholm të Suedisë ishte shënjestër e disa të shtënave me armë këtë mëngjes, njoftuan mediat lokale.

Përfaqësuesi i policisë suedeze, Per Fahlström, ka thënë për gazetën “Ekpressen” se “një oficer patrulle në Strandvagen në Stokholm dëgjoi të shtëna armësh pranë Ambasadës së Izraelit, për të cilat dyshohet se janë nga armë zjarri.”

Një hetim paraprak ka nisur dhe Fahlstrom tha për mediat se disa persona janë arrestuar, pa dhënë detaje të mëtejshme, raporton The Times of Israel.

Jozyrtarisht, në mesin e të arrestuarve është edhe një djalë 14-vjeçar, i cili dyshohet se ka qenë i armatosur.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit