-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘Mbështesim integrimin e Shqipërisë’, Presidentja e Sllovakisë takon Begajn

Kryesoret

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë të përbashkët me Presidenten e Sllovenisë ku theksoi se mbështetja e tyre është e rëndësishme për Shqipërinë.

Begaj shtoi se nuk duhet të harrojmë se Sllovenia ka qenë ndër të parat që ka pranuar Kosovën si shtet dhe kjo duhet vlerësuar.

Musar u shpreh se është e lumtur të shoh se si Shqipëria është drejtë rrugës së BE, edhe pse është e vështirë mendoj se nuk duket e pamundur deri në 2030 u shpreh ajo.

“Ne do të mbështesim integrimin europian të vendeve të Ballkanit, veçanërisht Shqipërinë.

Zgjedhje europiane janë të rëndësishme, me 9 qershor do të votojmë edhe në Slloveni.

Duhet të jemi të vetëdijshëm se PE është institucioni i vetëm i zgjedhur drejtpërdrejt nga ne, aty dëgjohet fjala jonë. Besoj se do të dimë të bëjmë ndarjen mes të mirës dhe të keq” u shpreh ajo.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit