-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lista e Kombëtares/ Kush janë 5 të ‘mbijetuarit’ e Euro 2016?

Kryesoret

Për herë të dytë në historinë e sajë, Shqipëria do të marrë pjesë në finalet e një Kampionati Europian.

Një histori që përsëritet pas atij kualifikimi në Euro 2016, nën urdhrat e trajnerit De Biazi, arritje e konsideruar si ‘maja’ e futbollit shqiptar.

Tashmë nën drejtimin e Sylvinhos, Kombëtarja shqiptare është në përgatitjet e fundit për të luajtur një tjetër kampionat Europian, me listën e lojtarëve që u bë publike vetëm ditën e sotme.

ZYRTARE! ‘Të bëjmë krenar shqiptarët’, Sylvinho publikon listën për në Euro 2024

Nga skuadra e 2016-tës ka mbijetuar Etrit Berisha, i cili pritet të jetë titullar edhe në këtë Europian. Më pas janë edhe Elseid Hysaj, Arlind Ajeti, Naser Aliji dhe Amir Abrashi të cilët ishin pjesë e skuadrës në Francë 2016.

Një prej tyre në fakt nuk luajti asnjë minutë në atë aktivitet. Ai është Naser Aliji, i cili nuk gjeti minutazh në asnjë nga ndeshjet nën urdhrat e De Biazit. Dhe nëse Mitaj shfaqet në një formë të mirë në Euro 2024, historia mund të përsëritet.

Amir Abrashi rikthehet në Kombëtare! Sylvinho: Na duhet eksperiencë në Europian

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit