-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#euro 2024

Zbulohen miqësoret e marsit për Shqipërinë, dy ekipe të kualifikuar në Europian

Shqipëria arriti të kualifikohej në Europianin e verës së ardhshme, me fazën finale që do të nisë më 14 qershor. Por, deri atëherë, ekipi...

“Kjo Shqipëri thyen këdo”, Kukeli: Silvinjo ka sjellë energji pozitive, kalimi i grupit nuk është…

Tashmë 39 vjeç dhe i tërhequr nga futbolli më 1 korrik 2021, Burim Kukeli, një nga “regjisorët” e mesfushës në Europianin e 2016-s në...

“Europianin e fiton Shqipëria”, Duka sfidon Italinë: Kampion të Europës por vuajtën në kualifikuese

Shqipëria u shortua në grupin e “ferrit” në fazën e grupeve të Euro2024, me Spanjën, Kroacin dhe Italinë. Një short i cili përveç se...

UEFA shkurton listat, Siylvinho në Euro2024 pa Brojan dhe Kumbullën?

Shqipëria mësoj dhe grupin me të cilin do të përballet në Euro2024, ku u shortua me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. Një grup aspak i lehtë...

Ismajli flet “pa dorashka”: Grup shumë i fortë, por kalon Kroacia dhe Shqipëria

Grupi i Shqipërisë në Euro2024, konsiderohet me të drejtë “grupi i vdekjes” dhe ka një interes të lartë mediatik. Për fatin e këtij grupi ka...

Ramadani për shortin: Shqipëria nuk do të dorëzohet, mund të bëjmë mrekullinë në Gjermani

Në një pronocim për FSHF-në mesfushori i Kombëtares, Ylber Ramadani, ka komentuar shortin e hedhur nga UEFA në Hamburg të Gjermanisë. Futbollisti, i cili...

Gjermani 2024, UEFA nis procesin e shitjes së biletave

Ka nisur shitja e biletave për Europianin Gjermani 2024, këtë e ka njoftuar vet UEFA në faqen e saj zyrtare.   Të gjithë ata që dëshirojnë...

Audio erotike gjatë shortit të Euro2024, autori vetëdeklarohet

Gjatë shortit të grupeve për Euro2024 në disa momente u dëgjua një audio erotike. Një ngjarje e cila brenda pak minutash bëri “xhiron e botës”...

Daku surprizohet nga grupi i Shqipërisë: Çfarë është kjo miku im?!

Kombëtarja shqiptare e futbollit u shortua në grupin e “ferrit” në Euro 2024. Kombëtare si Spanja, Kroacia dhe Italia d të jenë provat e duhura...

Një në drekë dhe dy në darkë, UEFA cakton oraret e ndeshjeve të Shqipërisë

Nëse shorti i sotëm ka vendosur kalendarin e ndeshjeve të EURO 2024 me pozicionimin e skuadrave në grupet e ndryshme, ka qenë UEFA ajo...

Latest news

/5pyetjet.al