-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rezoluta anti-korrupsion, të enjten votohet Komisioni i Posaçëm

Kryesoret

Ditën e enjte do të votohet në Kuvend ngritjen e Komisionit të Posaçëm Parlamentar.

Projektrezoluta e miratuar në Parlament synon thellimin e reformave për mirëqeverisjen Shqipëria 2030 në BE.

Komisioni i Posaçëm Parlamentar do të adresojë ndërmarrjen e reformave që synojnë mirëqeverisjen, sundimin e ligjit dhe antikorrupsionin për Shqipërinë 20230 në BE.

Në rezolutë thuhet se i gjithë procesi që do të ndërmerret dhe mbikëqyret nga Komisioni i Posaçëm Parlamentar do të realizohet në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet përkatëse në fuqi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit