-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Berisha: Ju ftoj të vazhdojmë betejën kundër Veliajt, kudo që ta shihni gjuajeni me domate ose pështyjeni në surrat

Kryesoret

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalimit të mbajtur sot ka folur për protestën që u zhvillua para bashkisë duke thënë se kjo betejë duhet vazhduar.

Pjesë nga fjalimi i Berishës:

Ndaj dhe unë duhet të përshëndes qëndrestarët që rrethuan sot bashkinë.
Dhe i ftoj të vazhdojnë të betuar se Erion Velinë, këtë shpërfytyrim njerëzor në vjedhje, këtë njeri që nuk ka lënë mënyrë hajduti pa përdorur, nga vjedhjet 100 përqind tek qiraja e përjetshme.
Qiraja e përjetshme për 400 metër katrorë, i jep tjetrit në Surrel 1700 euro qira mujore se ka ndërtuar depon e ujit.
E kuptoni o miq, që në çmimin më maksimal, ajo tokë nuk kushtonte kurrë më shumë se 25 mijë euro.
Dhe në këtë mënyrë, çdo vit ndan me Qefalinë 20 mijë euro.
Turp o faqezi që nuk ke nder as nuk ke gjë. Do vjedhësh në çdo gjë.
Ti je njeriu më faqezi.
Ku ta shihni, gjuajeni me domate. Po u erdhi afër, pështyjeni në surrat.
Mos ia kurseni asgjë.
Edhe njëherë, përshëndetjet më të përzemërta, mirënjohjet më të pakufishme.
Ftesa ime për ju është të vazhdojmë betejën gjer në fitore.
Fitore, fitore, fitore!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit