-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Drejtonte bandën e trafikimit të lëndëve narkotike në Belgjikë, në burg për 12 vite shqiptari

Kryesoret

Drejtuesi i një bande shqiptare që merrej me shitjen e lëndëve narkotike është dënuar këtë të mërkurë nga gjykata penale e Lieges në Belgjikë me 12 vite burgim.

Në këtë bandë trafikimi ishin të përfshirë 30 persona, ku mbizotëronin më shumë shqiptarët.

Hetimi i kryer në shërbimin e mesazheve të koduara SkyECC.

Tregtuesit shisnin kokainë me çmim rreth 32 mijë euro për kilogram.

Disa nga blloqet e kokainës madje ishin varrosur në pyll për të shmangur dyshimet.
Kreu i shoqatës u dënua me 12 vite burg dhe iu konfiskuan 1.5 milionë euro.

Togerët e tij u dënuan me nga 5 deri në 9 vjet burg.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit