-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dalin detaje nga rrëmbimi i 14-vjeçares, ja si u realizua plani i tmerrshëm

Kryesoret

Disa detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e nodhur në Shkup ku 14 vjeçarja Vanja Gjorçevska dhe Pançe Zhezhovski u rrëmbyen dhe u vranë.
Makina e të moshuarit ishte shkaku kryesor përse ai u rrëmbye dhe u vra. Ky ishte hapi i parë i planit makabër.

Më pas 5 ditë më vonë, më 27 Nëntor 2023, me makinën e Zhezhovskit shkuan para ndërtesës ku jetonte 14-vjeçarja. Informacionet se kur do të dilte e mitura po i merrnin nga babai i saj, Aleksandar Gjorçevski. Sapo Vanja doli nga ashensori e kapën, e lidhën dhe e kërcënuan se nëse do të bërtiste do ta vrisnin. Pasi i mbuluan fytyrën e futën në makinë dhe shkuan në pranë fshatit Brazdë. Aty e ekzekutuan 14-vjeçaren me armë zjarri. Ekzekutori ishte Lupço Palevskin-Pallço.

Trupin e Vanjës e varrosën në një gropë që e kishin hapur më parë. Makinën e Zhezhovskit e dogjën.
Teksa në materialin e prokurorisë të publikuar nga Klan Macedonia nuk jepet shkaku i vrasjes së 14-vjeçares, në kohën kur u zbulua krimi dyshimet ishin se rrëmbimi i saj ishte porositur nga i ati, me qëllim që t’i zhvaste para ish-bashkëshortes.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit