-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#maqedonia e veriut

Maqedonia e Veriut i heq shtetësinë oligarkut ukrainas

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar vendimin për t’i hequr shtetësinë maqedonase oligarkut ukrainas, Oleksandr Onyshchenko.Ai ishte pajisur me shtetësinë maqedonase më 31...

Rama nesër vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, zbardhet axhenda

Ditën e nesërme pritet të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe asaj të Maqedonisë së Veriut.Kyeministri i Shqipërisë, Edi...

Ja pse Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut nuk do marrin pjesë në Eurovizion

Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut nuk do të konkurrojnë në Eurovizionin e vitit të ardhshëm për shkak të kostove të papërballueshme për...

Maqedonia e Veriut ndalon regjistrimin e shoqatave që nxisin urrejtje

Shoqatat kulturore, fondacionet dhe organizatat joqeveritare që do të regjistrohen në Maqedoninë e Veriut nuk do të mund të mbajnë emra, pseudonime apo shkurtesa...

Maqedonia e Veriut i bën thirrje BE-së të liberalizojë vizat për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha të dielën në Shkup se nisma e Ballkanit të Hapur synon thellimin...

Kovaçevski: S’përjashtoi zgjerimin e Qeverisë së Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, deklaroi të shtunën se koalicioni qeveritar mund të zgjerohet për shkak të nevojës për miratimin e disa...

Kriza rëndon keq Maqedoninë e Veriut, kërkon energji elektrike nga Bullgaria

Maqedonia e Veriut ka kërkuar nga Bullgaria ndihmë në përballje me krizën energjetike, respektivisht t’i shesë energji elektrike, pa shkelur rregullat e Bashkimit Evropian.Kjo...

Çështjet etnike shtojnë “fake news” në Maqedoninë e Veriut

Sa herë që diskutohet për çështje etnike, në media mbizotëron gjuha e urrejtjes dhe dezinformimi, është konstatuar në analizën e punës së mediave nga...

Maqedonia e Veriun në krizë për elektricitet, Kovaçevski prezanton masat e reja

Ditën e djeshme kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka mbajtur një konferencën për media, ku ka treguar se cilat masa i ka...

Tronditet Maqedonia e Veriut, i moshuari përdhunon të miturën për orë të tëra

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Manastir, ka nxjerrë Urdhër për zhvillimin e procedurës hetimore ndaj personit i cili dyshohet se ka kryer vepër...

Latest news

/5pyetjet.al