-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zoti ruan mbretin! Reali ngre trofeun për herë të 15-të

Kryesoret

Reali i Madridit fiton për herë të 15-të Champions League. Mbretërit e Europës mposhtën Borusian e Dortmundit me rezultatin e pastër 2-0. Dy golat u shënuan në pjesën e dytë me Carvajal dhe Vinicius.

Dortmundi thuajse dominoi pjesën e parë me disa raste të pastra për shënim por nuk e gjeti rrugën e rrjetës. Në një rast e ndali shtylla. Fati nuk ishte me verdhezinjtë. Edhe në të dytën tentoi deri në fund.

Në fund madrilenët ngrenë për herë të 15-të trofeun më të rëndësishëm në Europë. Sonte ishte një nat me lot pasi Toni Kros dhe Marco Reus i dhanë lamtumirën futbollit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit