-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Champions League

UEFA bën programin, ja stadiumet ku do luhen finalet e UCL në vitet e ardhshme

UEFA ka vendosur stafiumet  për finalet e Ligës së Kampionëve 2026 , Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencave, me kompeticionin kryesor që përfundon për herë të...

Kroos tërhiqet nga futbolli: Po e mbyll në kulmin tim

Mesfushori i Realit të Madridit, Toni Kroos ka vendosur të tërhiqet nga futbolli menjëherë pas përfundimit të “Euro 2024”, kompeticioni i fundit në të...

Luka Modric pranë rinovimit me Realin e Madridit

E ardhmja e Luka Modric po bëhet e qartë. Real Madridi nuk kishte bërë asnjë lëvizje duke menduar për vazhdimësinë e kroatit apo Toni...

Përballje epike në ‘Bernabeu’, Reali dhe Bayerni kërkojnë biletën për në finalen e madhe

Mbrëmjen e sotme në ‘Bernabeu’, Real Madrid dhe Bayern Munich do të përballen në një gjysmëfinale të zjarrtë për rezervuar një vend në finalen...

Bie Parisi, Dortmund pas 11-vitesh rikthehet në një finale Championsi

Asgjë nuk shkoi ndryshe në ‘Parc de Prince’, përmbysja e Paris Saint German nuk u realizua përballë gjermanëve të Borusia Dortmund. Pasi fituan sfidën e...

Dyshja e shekullit

Festë në Madrid. Reali është mes festës për trofeun e 36-të të La Ligës dhe përgatitjes së një tjetër ndeshje vendimtare përballë Bayernit të...

Bundesliga si Serie A, Dortmundi i jep Gjermanisë vendin e 5-të në Champions

Duke nisur nga sezoni i ri i Champions League, Bundesliga ashtu si Serie A, do të përfaqësohet me 5 ekipe. Një ‘prioritet’ që arrihet pas...

Dortmundi një hap larg finales së Champions League

Befasi. Borussia Dortmund fiton ndeshjen e parë 1-0 gjysmëfinale ndaj Paris Saint-Germain. I mjaftoi një gol i sulmuesit Gullkrug në pjesën e parë. Në fraksionin...

Sonte Dortmund-PSG, Anceloti: Kros fantastik! Tuchel: Fitojmë në ‘Bernabeu’

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Champions League mes Dortmundit dhe PSG-së. Vështirë që të përsëritet spektakli që ndodhi mbrëmë...

Shqiponja kuqezi në ‘finalen’ spektakolare Bayern-Real (VIDEO)

Gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Bayern Munchen dhe Real Madrid ka dhuruar spektakël edhe në tribuna.   SCREAM IF YOU LOVE ALBANIA pic.twitter.com/HRanPKnZm8 — س...

Latest news

/5pyetjet.al