-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vdekja e minatorit në Bulqizë, nën hetim përgjegjësit dhe brigadieri

Kryesoret

Ditën e djeshme në minierën e Bulqizës ka humbur jetën minatori 73-vjeçar Zini Murati.

Nga një gabim teknik në galerinë ‘Çupi Group’ u shemb një masiv gurësh, e cila është dhe shkaku i vdekjes së minatorit.

Në hetim ndodhen dy përgjegjësit teknik 69-vjeçari me iniciale A.A., dhe 64-vjeçari H.D, edhe brigadieri M.S., 53 vjeç.

Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit