-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Përjashtohet gjyqtari, shtyhet vendimi për Dritan Dajtin

Kryesoret

Shtyhet për në datë 11 Qershor seanca e radhës gjyqësore në Gjykatën e Lartë për Dritan Dajtin. Prokuroria kërkon rikthimin e burgimit të përjetshëm për Dritan Dajtin.

Pas kërkesës së Dajtit është zëvendësuar gjyqtari Medi Bici, pasi e kishte gjykuar në një proces në 2003.

Në vendin e tij është caktuar gjyqtari Artur Kalaja. Dritan Dajti është në pritje të vendimit përfundimtar nëse do dënohet nga Gjykata e Lartë me 25 vite burgim apo me burg të përjetshëm.

Krimet e Rënda kanë kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit për akuzën e vrasjes së punonjësve të policisë Fatos Xhani, Kastriot Feskaj, Altin Dizdari dhe Ilir Duçkollarit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit