-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjykata e larte

Gjykata e Lartë lë në fuqi dënimin përjetë për Dritan Dajtin

Gjykata e Lartë lë në burg përjetë Dritan Dajtin, i akuzuar për vrasjen e 4 efektivëve të policisë në gusht 2009. Trupa gjykuese e...

Dritan Dajti në dorë të Sandër Simonit

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Dritan Dajtit për përjashtimin e gjyqtarit të çështjes, Sandër Simoni. “Gjykata vendosi mospranimin e kërkesës për përjashtimin e...

Përjashtohet gjyqtari, shtyhet vendimi për Dritan Dajtin

Shtyhet për në datë 11 Qershor seanca e radhës gjyqësore në Gjykatën e Lartë për Dritan Dajtin. Prokuroria kërkon rikthimin e burgimit të përjetshëm...

Afera CEZ-DIA/ Gjykata ‘rrëzon’ Kastriot Ismailajn, lë në fuqi vendimin me burg

Rekursi i ish-administratorit të kompanisë DIA, Kastriot Ismailaj, është rrëzuar nga Gjykata e Lartë, duke lënë në fuqi vendimin me 11 vite burg. Më datë...

Gjykata e Lartë lë në burg Erzen Breçanin dhe shefin e komisariatit

Nuk ka liri, por burg. Erzen Breçani do të vazhdojë që të qëndrojë në qeli deri në përfundim të hetimeve. Bashkë me të edhe...

Nuk ka liri, Lefter Koka ngelet brenda në qeli

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën e radhës të ish-ministrit të mjedisit, Lefter Koka. Ai kërkoi heqjen e masës së tretë me burg për inceneratorin...

Vrasja e Azem Hajdarit/ Gjykata e Lartë lë në fuqi dënimin për Izet Haxhinë

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e apelit të vitit 2022 që la në fuqi dënimin me 21 vite burg të Izet...

Mandati drejt djegies! Gjykata e Lartë nuk lejon Berishën të shkojë në Kuvend

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-kryeministrit Sali Berisha për të marrë pjesë në seancat plenare në Kuvend. Gjithashtu nga e njëjta Gjykatë nuk...

Kreu i Gjykatës së Lartë: S’duam lëmoshë, jemi pa gjyqtarë dhe pa kushte

Në Ditën e Drejtësisë, Kryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi ka evidentuar problematikat me të cilat përballet sistemi gjyqësor në vendin tonë. Në një...

Koka, Tusha dhe të tjerët kërkojnë lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka dhe ish-zyrtarët e tjerë të arrestuar me kërkesë të SPAK për llogari të hetimit të inceneratorit të Tiranës kërkojnë...

Latest news

/5pyetjet.al