-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Trafikonte drogë me shqiptarët nga Amerika e Jugut, 28 arrestime

Kryesoret

Mëngjesin e sotëm në provincat e Romës, Napolit, Foggia dhe Viterbo, policia italiane ka ekzekutuar 28 urdhër arreste mes të cilave 11 arrest në burg, 16 arrest shtëpie dhe 1 detyrim paraqitje.

Sipas medias italiane këta persona dyshohen për trafik ndërkombëtar droge dhe vepra të tjera të rënda.

Në hetimet e nisura nga Karabinierët e Njësisë Hetimore të Romës dhe të drejtuara nga DDA e Romës në qershor 2020, bënë të mundur mbledhjen e informacioneve lidhur me ekzistencën e një organizate kriminale, i cili drejtohej nga Marcello Colafigli.

Kreu i bandës Marcello Colafigli kishte arritur të planifikonte shitblerjen e sasive të mëdha të lëndëve narkotike nga Spanja dhe Kolumbia duke mbajtur marrëdhënie me eksponentë të ‘Ndragheta”, “Camorra” mafies së Foggia dhe me shqiptarë të përfshirë në një kartel të Amerikës së Jugut.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit