-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Europiani hapet me goleadë gjermane

Kryesoret

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Një hapje fantastike e Euro2024. Gjermania shkatërroi me rezultatin 5-1 Skocinë. Wirtz, Musiala, Havertz, Füllkrug dhe Can janë autorët e golave për Gjermaninë.

Skocia arriti që të ngushtonte rezultatin, por me një autogol të shënuar nga Rudiger. Starti perfekt i Gjermanisë u lë vendin ndeshjeve të ditës së dytë nesër, ku kryesoret janë Spanjë-Kroaci në 18:00 dhe Shqipëri-Itali në mbrëmje në orën 21:00.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit