-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin, besimtarët falën namazin në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kryesoret

Besimtarët myslimanë festojnë sot festën e Kurban Bajramit.

Mijëra besimtarë u mblodhën sot në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ për faljen e namazit të Kurban Bajramit. Falja nisi në orën 06:00.

Kurban Bajrami sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijojë djalin e tij, Ismailin, si vepër e nënshtrimit ndaj urdhrit të Zotit, para se Zoti të ndërhyjë, përmes engjëllit të tij Xhebrailit dhe të njoftojë Ibrahimin se flijimi i tij është pranuar tashmë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit